26

Mezun Başarıları

Enstitümüze bağlı İktisat Yüksek Lisans Programı Mezunlarına Türkiye Ekonomi Kurumu’ndan Yılın (2011) “En İyi İktisat Yüksek Lisans Tez(ler)i Ödülü”
Doç. Dr. İpek İlkkaracan Ajas danışmanlığında Yasin Kütük’ün yazdığı “Türkiye’de İntiharların Ekonomik ve Sosyal Göstergeler ile İlişkisi” başlıklı tezi ile Prof. Dr. Ümit Şenesen danışmanlığında Pınar Özcanlı’nın yazdığı “Türkiye'de Ulaştırma Hizmetleri ve Ulaştırma Araçları Üretim Sektörlerinin İki Gruplu Girdi-Çıktı Analizi” başlıklı tezi ödüllendirilmiştir. Her iki tez ödülünün de enstitümüz iktisat yüksek lisans programına verilmiş olmasından kıvanç duyar, değerli öğretim üyelerimizi ve mezunlarımızı tebrik ederiz. 

Türkiye Ekonomi Kurulu 2013 Araştırma Ödülü 
Enstitümüz İktisat Yüksek Lisans Programı mezun öğrencilerinden Sertaç Babat, Doç. Dr. Derya Gültekin Karakaş danışmanlığında hazırlamış olduğu “Türkiye’de Bireysel Emeklilik Sisteminin Gelişimi: Fırsat Eşitliği Perspektifinden Bir Değerlendirme” konulu tezi ile 2013 yılında Türkiye Ekonomi Kurumu’ndan Yüksek Lisans 1.’lik ödülü almıştır. Konu ile ilgili detayları bu linkte bulabilirsiniz.