26
imkanlar
29
Nis 2019
Konser : Akdeniz Gençlik Orkestrası Kültürlerarası Buluşmalar

MIAM

Akdeniz ülkelerinden genç ve yetenekli 13 müzisyen İTÜ MİAM’da buluşuyor;

Fransa, Yunanistan, İtalya, Lübnan, Fas, Tunus ve Türkiye’den 13 yetenekli müzisyen, 29 Nisan 2019, saat 20:00’de İTÜ Maçka Kampüsü Mustafa Kemal Amfisi’nde düzenlenecek bir konser ile dinleyicilerle buluşacak.

İstanbul Teknik Üniversitesi Dr. Erol Üçer Müzik İleri Araştırmalar Merkezi’nin (İTÜ MİAM) proje ortağı olduğu, Avrupa Birliği Erasmus+ tarafından desteklenen ve Aix-en Provence Festivali ile birlikte yürütülen Medinea Projesi kapsamında, 13 genç ve yetenekli müzisyen 14-29 Nisan tarihleri arasında İstanbul’da bir araya gelecek. Topluluk, caz sanatçısı Fabrizio Cassol önderliğinde çalışacak. Perküsyon sanatçısı Mısırlı Ahmet ve kariyer geliştirme programı lideri Christiane Louis de projeye destek veren isimler arasında. 

Topluluk müzisyenlerinin iki hafta sürecek birlikte yaratma ve doğaçlama çalışmaları sonucunda sahneleyeceği Akdeniz Gençlik Orkestrası Konseri’ne katılım ücretsiz olup, konsere tüm müzikseverler davetlidir.

Akdeniz Gençlik Orkestrası: Quentin DUBARRY, saksafon (Fransa); Alexandros KENTRIS, buziki (Yunanistan); Semeli PAPAVASILEIOU, ses (Yunanistan); Martino DE FRANCESCHI, kontrabas (İtalya); Simone SORO, keman (İtalya); Joseph AOUAD, gitar (Lübnan); Joelle DABBAS, ud (Lübnan); Aziz OZOUSS, ribab, keman, ses (Fas); Hamdi JAMMOUSSI, perküsyon (Tunus); Seif TBINI, ses (Tunus); Wafa ABBES, ses (Tunus); Elif CANFEZA GÜNDÜZ, klasik kemençe (Türkiye); Murathan TURHAN, akordiyon(Türkiye).